Muhsin Yazıcı

Dikkatli Araba Kullanın


Gerçek bir olaydan alıntı…

Adamın biri arabasıyla bir genç kıza çarpıyor; kız 14–16 yaşlarındaymış. Hemen arabasına atıp hastaneye götürüyor ve sağlığından endişelendiği için bekleme salonunda bekliyor. Derken, doktor görünüyor ve kızın sağlığının iyi olduğunu ama kötü bir haberi olduğunu, karnındaki bebeğin düştüğünü söylüyor. Ayrıca, kızın yaşı da küçük olduğu için polisi beklemesini istiyor.

       Adam polisi bekleyip, durumu anlatıyor. Babasının kendisi olmadığını söylüyor.

       Ancak kız, kendine geldiğinde adamı yalanlıyor ve babasının o kişi olduğunu çarpma hikâyesinin palavra olduğunu söylüyor.

       Zannediyorum kız bebeğin hesabını ailesine veremeyecek durumda ve korumak istediği bir arkadaşı olabilir, o anda bu hikâyeye devam etmenin iyi olacağını düşünüyor. Adam hemen tahlil yapılmasını istiyor haklı olarak ve tahlil sonucunda beklenildiği gibi bebeğin babasının o olmadığı anlaşılıyor. Ancak doktor tahlil sonucunu adama söylerken, evet bebek sizden değilmiş, yalnız zaten bebeğiniz olması olanaksızmış, çünkü sizin probleminiz var, doğuştan zaten çocuğunuzun olması mümkün değil diyor.

       Adam bunu duyunca şok oluyor çünkü iki tane kocaman çocuğu var (25 yaşlarında bir kız, bir erkek çocuklarmış). Karısını dava ediyor ve karısı, kocasını çok sevdiğini, zamanında çocuk sahibi olamadıkları için büyük sorunlar yaşadıklarını, onu kaybetmek istemediği için çocukları adamın en yakın arkadaşından yaptığını itiraf ediyor. Tabii boşanıyorlar ve adam kendisinin zannettiği çocuklarını 25 yıl yetiştirdikten sonra evlatlıktan reddediyor, arkadaşıyla arası açılıyor.

       Yani demem şu ki, dikkatli araba kullanın… !!

Yazar hakkında Tüm gönderileri gör Yazar website

admin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir.