Muhsin Yazıcı

Bunları süpermarketten almayın

Bunları süpermarketten almayın

 

Artık sebzelerden tencereye, kâğıt havludan kozmetik ürünlere kadar ihtiyacımız olan her şeyi süpermarketlerden alıyoruz. Peki, doğru mu yapıyoruz?

Reader’s Digest dergisinde yer alan habere göre, taze, donmuş, konserve ya da hazır yiyecekler, kâğıt havlu, bulaşık deterjanı gibi mutfak ihtiyaçlarınızı, kozmetik ürünlerinizi veya çeşit çeşit giysilerinizi süpermarketlerde bulabiliyorsunuz. 

Peki, bunlardan bazılarını marketlerden almamanız gerektiğini biliyor musunuz?  

İşte marketten almamanız gereken 6 şey 

1.      Tencere seti ve kap kacak: Marketten et alırken eğer evinizde yoksa kızartma tavası da almanız uygun olur. Fakat tavayı marketten alırsanız çok daha fazla para ödemek zorunda kalırsınız.

2.      Kozmetikler, kişisel bakım ürünleri ve tuvalet malzemeleri: Dudak koruyucunuzu, nemlendiricinizi, diş macununuzu, tıraş bıçaklarını ve deodorantınızı marketten aldığınızda zamandan tasarruf edersiniz. Ancak dış piyasa fiyatından satın alırsınız

3.      Küçük ev aletleri: İndirim zamanlarında aynı tost makinesini 20 liraya satın alırken, süper marketten niçin 40 liraya satın alasınız ki?

4.      Aynı durum kahve makinesi, elektrikli çay ısıtıcıları ve portatif sobalar için de geçerli.

5.      Eğlence-piknik malzemeleri: Balonlar, mumlar, piknik tabakları, bardakları gibi ürünleri toplu olarak kırtasiye gibi dükkânlardan alırsanız daha az para ödersiniz.

6.      Pil, ampul, uzatma kabloları: Bu tür ürünlerin orijinallerini elektronik eşya satan mağazalardan daha ucuza alabilirsiniz.

İnternethaber – www.muhsinyazici.com

Yazar hakkında Tüm gönderileri gör Yazar website

admin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir.