Muhsin Yazıcı

Mübarekler Joseph Goebbels’in propaganda şefleri gibi çalışıyorlar

Mübarekler Joseph Goebbels’in propaganda şefleri gibi çalışıyorlar

Güneş’in ‘kaptan’ı klavyesini kuşandı: Gazeteci görünümlü ajan ‘cancık’ tutuklansın diye yargıya haber saldı.

Güneş gazetesi genel yayın yönetmeni Turgay Güler, MİT TIR’larına ait belgeleri yayınladığı için tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Cumhuriyet gazetesi yayın yönetmeni Can Dündar’ın tutuklanmasını istedi.

MİT TIR’larıyla ilgili haber nedeniyle açılan soruşturmada ifade vermek için bugün Çağlayan Adliyesi’ne gelen Can Dündar ve gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Bu sırada Twitter’dan ‘klavyesini kuşanan‘ Turgay Güler, “Vatana ihanet eden gazeteci görünümlü ajan-pravakatörün tutuklandığını görmek istiyorum” ifadelerini kullandı. Güler, mesajının sonuna da ‘#cancıktutuklansın‘ etiketini ekledi.

Takipçileri de Turgay Güler’le aynı görüşte olduğunu göstererek, “Can Dündar vatana ihanetten tutuklansın mı?” anket sorusuna ilk 15 dakikada yüzde 74’lük bir oranla ‘Evet‘ cevabını verdi.

…..          …..          …..

Kanal 24’te Ersoy Dede’nin programına katılan Star yazarı Cem Küçük şöyle dedi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin yatak odasını dünyaya gösterirsen bedel ödersin. Bununla yırtamazlar, müebbetle yargılanırlar. MİT TIR’ları bizim namusumuz. Can Dündar’ın tutuklanması lazım. Bunun adı casusluksa, deliller netse, bunu gerektirir.” Can Dündar’ı terör örgütü propagandası yapmakla suçlayan Küçük, ‘Savcı İrfan Fidan tutuklanması için mahkemeye sevk edebilir mi?’ sorusuyla ilgili aynen şöyle konuştu: “ABD’de bunu yapınca bir gazetecinin başına ne gelir? Ben şu an tutuklanacağını zannetmiyorum ama tutuklanması lazım. Erdem Gül de ise birşey yok. Ancak bu iş bittiği zaman Can Dündar casusluk yapan şebekeye yataklık yapmaktan çok ağır ceza alacak.”

Anadolu Ajansı da savcılık sorgusu sürerken Dündar ve Gül’ü tutuklatmak için hükumete yakın hukukçulardan görüş alıp Dündar ile Gül’ü suçlu göstermeye çalıştı.

Yazar hakkında Tüm gönderileri gör Yazar website

admin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir.

WordPress sürümünü güncellemeniz ve SLL güvenlik hatalarını gidermeniz gerekiyor.