Muhsin Yazıcı

Güne Dair

Darbeler ve darbe girişimleri her zaman halka ve halkın çıkarlarına karşı olmuştur.

Darbecilerin beslendikleri tek kanal vardır: Şiddet, kin, nefrettir…

Gerek darbe öncesi, gerek darbe sırasında ve sonrasında hep şidet vardır.

Bağımsız yargı ve hukuk darbecilerin hiç ama hiç sevmedikleri kavramlardır. Hedeflerine ulaşmak için sahte belgeler düzenleyerek kendileri gibi düşünmeyenleri ayak bağı oluyor diye tasfiye ederler. Hiç bir insanlık onuru, hak, hukuk tanımazlar. Yeter ki, önlerindeki engeller kalksın.

Her türlü kutsal değerleri kullanırlar. Dini, gelenkleri, kadın-erkek ilişkilerini, şantajı, yalanı, sahte belgeyi hiç acımadan kullanırlar. Üstelik kurdukları propaganda çarkı ile bunu en üst perdeden yaparlar.

Darbecilerin en önemli propaganda aracı “milleti, devleti” kurtaracaklarıdır.

Dikkat edin darbecilerin en büyük özelliği kendileri gibi düşünmeyenlere hemen, terörist, vatan haini, bölücü, bozguncu yaftalarını yapıştırırlar. Zaten yapılan darbe sonrası tüm basın, yargı ve bürokrası hazırola geçmiştir. Ve yok edilecek hedef gösterilince topyekün saldırıya geçilir. Eli silahlı olan darbecilere karşı halkın tek gücü topyekün karşı koymaktır.

15 Temmuz 2016 tarihinde Türk halkı birlikteliği sayesinde darbenin ve darbecilerin hakkından gelmiştir. Demokrasi direnişinde şehit düşen tüm yurttaşlarımızın cenneti mekan olsun diyor, yakınlarına sabır diliyorum.

Muhsin YAZICI  – 15.07.2017

Yazar hakkında Tüm gönderileri gör Yazar website

Muhsin Yazıcı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir.