Muhsin Yazıcı

Hayatı Hep Bayram Havasında Yaşamamızı Sağlayan Şeyler

Mutluluk, küslerin barışması, sevdiklerinle bir arada olmak, huzur, bolca paylaşım ve güzel olan daha birçok şey… Bayram günlerinin hepimizde çağrıştırdığı kavramlar hemen hemen ortaktır. Peki, hayatı da bayram tadında yaşamak mümkün mü?

  • Sağlığınız yerindeyse…

Sahip olduklarımıza karşılık terazinin diğer tarafında tek başına bile dursa baskın gelecek tek bir şey vardır. O da sağlık. “Nasılsın?” sorusuna içtenlikle “iyiyim” diyebiliyorsanız, işte bu gerçek bir bayramdır.

  • Sevdikleriniz yanınızdaysa…

Hayattaki en büyük mucizelerden biri de hiç şüphesiz ki sevgidir. En mutsuz anınızda size sarılıp yanınızda olduğunu hissettiren bir arkadaşınız ve/veya hastalandığınızda size çorba yapan bir yakınınız varsa hayatınızın her anı bayram demektir.

  • Hayal edebiliyorsanız…

Şu an gerçekleşmesi imkânsızmış gibi görünse de düşündüğünüzde heyecanlanmanızı sağlayan bir hayaliniz varsa size her gün bayram demektir. Çünkü Walt Disney’in de dediği gibi; “Hayal edebiliyorsan, yapabilirsin!”

  • Desteğini hissettiğiniz birileri varsa…

Hayallerinizin gerçekleşmesinde maddi ve manevi destekte bulunan kişi ve kurumları da unutmamak gerekir. Geriye dönüp baktığınızda elde ettiğiniz çoğu başarının temellerinde “Yapabilirsin ben sana güveniyorum” ya da “Sen çalışmalarına devam et, maddi kısmını hiç düşünme” cümleleri varsa bu da bir nevi bayram demektir.

www.muhsinyazici.com

Yazar hakkında Tüm gönderileri gör Yazar website

Muhsin Yazıcı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir.

WordPress sürümünü güncellemeniz ve SLL güvenlik hatalarını gidermeniz gerekiyor.