Muhsin Yazıcı

Günün önerisi: Düzenli olarak içerseniz Limon suyunun 10 faydası…

Tam bir C vitamini deposu olan limon suyunu faydaları saymakla bitmiyor.

İşte bazıları..

Limon suyu, içeriğindeki C vitamini, asitler, lifler, vücuda faydalı iyon ve mineraller sayesinde yaşamsal faaliyetleri etkileyen sistemlere pek çok fayda sağlıyor. İşte onlardan bazıları…

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir
Limon suyundan alınan yüksek miktarda C vitamini bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Grip, nezle ve alerji gibi hastalıklara karşı direncinizi artırır ve yaralarınızın iyileşmesini hızlandırır.

Tansiyonu Dengeler
Limon, potasyum bakımından zengin bir turunçgildir. Yüksek tansiyon rahatsızlığı olanlar düzenli olarak limon suyu tükettiğinde aldığı potasyum mineralleri tansiyonu düşürecek ve dengede olmasını sağlayacaktır.

Kan Şekerini Dengeler ve Kanı Temizler
Limonlu su içerisindeki doğal asit sayesinde kanı temizlemekte ve besinlerden alınan şekerin vücutta dengelenmesine yardımcı olmaktadır.

Kemikleri Güçlendirir
Limonlu suyun içinde bulunan C vitamini, besinlerden alınan kalsiyumun vücutta emilimini sağlar, kemikleri güçlendirerek kemik erimesini önler.

Cildi Temizler ve Güzelleştirir
Limonlu su içtiğinizde kandaki toksinler azalır ve dolaşım düzeni sağlanır bu sayede cildiniz daha berrak görünür. Ayrıca limonlu suyu bir pamuk yardımıyla doğrudan cildinize uyguladığınızda sivilce ve siyah noktaları azaltır.

Sindirim Sistemini ve Böbrekleri Temizler
Limonlu su doğal olarak antioksidan içeriği sayesinde vücudu toksinlerden arındırarak sindirim sistemini ve böbrekleri temizlemektedir. Bu sayede vücuttaki fazla suyun atılmasına yardımcı olur.

Ağız ve Diş Sağlığına İyi Gelir
Limon suyu içmek nefesinizi tazeler ve ağız kokusunu yok eder. Limon suyunun içindeki faydalı iyonlar diş eti ağrılarına iyi gelir.
limon suyu , limon suyunun faydaları , limon suyu içmenin faydaları , limonun faydaları

Vücudu Kansere Karşı Korur
Limonlu su içmek vücudun alkalize olmasını sağlar ve kanser hücreleri alkali ortamlarda çoğalamaz. Her sabah ılık limonlu su içmek kanser riskini azaltır.

Kilo Vermeye Yardımcı Olur
Limonda bulunun pektin lifleri vücuda alındığında tokluk hissi verir ve yağ yakımını hızlandırır. Böylelikle kilo vermeye yardımcı olur.

Sinir Sistemini ve Hafızayı Güçlendirir
Limon suyu içeriğindeki potasyum beyne ve sinirlere faydalı bir mineraldir. Ayrıca zihnin stres altında kaybettiği C vitaminini vücuda geri kazandırarak hafızayı güçlendirir ve konsantrasyonu artırır.

http://www.cumhuriyet.com.tr/foto/foto_yasam/824513/11/Limon_suyunun_10_faydasi…_Duzenli_olarak_icerseniz….html

         

Yazar hakkında Tüm gönderileri gör Yazar website

Muhsin Yazıcı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir.

WordPress sürümünü güncellemeniz ve SLL güvenlik hatalarını gidermeniz gerekiyor.