Muhsin Yazıcı

Bana Cahilsever Profösörü Bulun..!

Recep Tayyip Erdoğan bütün danışmanlarım toplansın demiş…

Aradan bir kaç saat geçmiştir.

Cumhurbaşkanlığı genel sekreteri Fatih Kasırga gelir:

-“Sayın Cumhurbaşkanım bütün danışmanları toplayacak salonumuz yok. Neresini kiralamamızı emredersiniz” der.

Recep Tayyip Erdoğan;

-“Bu kadar danışman mı olurmuş? Bu CeHaPe zihniyetinden neden kurtulamadık?” deyince…

Sayın Kasırga yutkunarak;

-“Efendim sizler buyudunuz biz de danışman olarak görevlendirdik. Ama sorun danışmanlarda değil. Danışmanlara tutulan danışmanlarda yaşanıyor.”

Recep Tayyip Erdoğan o kıvrak zekasıyla;

-“O zaman danışmanların danışmanlarını çağırmayın sorun kendiliğinden çözülür.”

Her neyse danışmanlarla toplantı başlamış. Cumhurbaşkanı eğitim, kültür ve sanat konusunda uzunca bir değerlendirmeden sonra danışmanlara şu emri vermis;

-“Biz 15 yılda çok işler başardık. Ama eğitim, kültür ve sanat alanında çok zayıf kaldık. Şimdi gideceksiniz, en zeki, çalışkan, girişimci gençleri bulup yetiştireceksiniz ve bana rapor vereceksiniz. Bu raporları altı ayda bir istiyorum.”

En son modern binalar düzenlenir. Öğrenciler seçilir, uzman eğitimciler, sanatçılar görevlendirilir. Ve ilk altı ayın sonunda ilk rapor saraya ulaşır.

-“Emirleriniz yerine getirildi. Öğrenciler yoğun bir şekilde eğitime alındı. Herşey yolunda…”

Cumhurbaşkanı, emeği geçen herkese teşekkür eder.

İkinci altı ay raporunda ilk sorunlar baş göstermiştir. Ama saraya nasıl rapor edeceklerini bir türlü kestiremezler. Ama sonuçta rapor yazılacaktır. Rapor yazılır ve gönderilir.

-“Sayın Cumhurbaşkanı, öğenciler daha çok okuyup yazdıkça bizim verdiğimiz eğitimi kabul etme eğilimleri düştü. Çok soru sormaya başladılar. Hatta en başarılı olanların bir kısmı eğitimi terk etti. Kalanlar arasında yoğun şekilde verdiğimiz eğitime karşı duruş gelişmekte… Biz önce eğitim veren görevlilerin bir kısmını değiştirdik. Ama öğrenciler bu sefer daha çok tepki göstermeye başaladılar… Bu eğitimler böyle devam ederse korkarız öğrenciler içerisinde CeHaPe zihniyeti gelişecek…”

Raporu okuyan Recep Tayyip Erdoğan’ın tepesi atmıştır.

-“Bana çok acilen ‘Okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor. Cahil kesime daha çok güveniyorum’ diyen Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı’yı çağırın…”

Yazar hakkında Tüm gönderileri gör Yazar website

Muhsin Yazıcı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir.

WordPress sürümünü güncellemeniz ve SLL güvenlik hatalarını gidermeniz gerekiyor.