Muhsin Yazıcı

Türkiye’nin internet kullanım oranı ilginç detaylar sundu

Türkiye’nin internet kullanım oranı ciddi oranda değişti. Son TÜİK verileri aslında internet kullanımının sanıldığı kadar az olmadığını gösteriyor. İşte haberimizin detayları.

Bilgisayar, tablet ve cep telefonu derken neredeyse her yerden internete bağlanma imkanı ortaya çıktı. SpaceX gibi büyük şirketler de internet konusunda her geçen gün daha fazla çalışma yürütüyor. Tüm bu faktörler, Türkiye gibi ülkelerde internete bağlanma oranını ciddi ölçüde arttırdı.

TÜİK tarafından yapılan araştırmada, erkeklerin %82.8’i, kadınlarınsa %68.9’unun internet kullandığı ortaya çıktı. Türkiye’de yaşayanların ise %75’i internet kullanıyor.

Hanelerdeki internet kullanımı da TÜİK tarafından açıklanan ilginç oranlardan bir tanesi oldu. Geçen yıl hanelerin internete erişim oranını %83.8 olarak açıklayan yetkililer, bu yıl bu sayının %88.3’e yükseldiğini söyledi. Hanelerin %49.1’i sabit genişbant internet kullanırken, %86.9’ysa mobil genişbant bağlantıyla internete bağlanıyor.

Yapılan araştırmalar çok ilginç bir detayı da gözler önüne serdi. Normal şartlarda hepimiz kadınların daha fazla internetten alışveriş yaptığını zannederiz. Erkeklerin %38.3’ü ve kadınlarınsa %29.9’u internet üzerinden alışveriş yapıyor. Peki sizce de internet kullanımı ilerleyen dönemlerde artacak mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Yazar hakkında Tüm gönderileri gör Yazar website

Muhsin Yazıcı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlenmiştir.